Dokumenty

Články

Mediální výstupy

Kde o nás v poslední době psali

CzechCrunch: Hypotéky byly pro poradce zlatý důl, část z nich se teď vrhla na toxické dluhopisy, říká analytik

Českým investičním světem znovu hýbou firemní dluhopisy a debata o nich. Zájem v posledních měsících přitáhly dva prominentní krachy – jednak developera Premiot Group, jednak finanční skupiny Fair Credit. Věřitelé, mezi kterými jsou tisíce drobných investorů i známí podnikatelé, postrádají vysoké stovky milionů.

E15: Tuzemský trh s firemními dluhopisy se kultivuje. Na investory však stále číhají nástrahy

Zejména na menší investory cílily v posledních letech nabídky cenných papírů rozdílné kvality, leckdy od podniků bez historie či vysoce zadlužených firem. V některých případech došlo i na krachy. Mezi největší dluhopisové „propadáky“ patřily emise firem C2H, EMTC a Zoot či směnky skupiny Arca. Situace se však postupně lepší, soudí investiční analytik Martin Dočekal, který dluhopisový trh již řadu let sleduje a také na něm investuje.

Newstream: Část dluhopisů zkrachuje, tragédie to ale není, říká dluhopisový analytik

Trh s korporátními dluhopisy se vyčistil. Finanční poradci si vybírají a nechtějí špatné produkty prodávat. Rizikem je nákup dluhopisů po internetu.

HN: Firemní dluhopisy: na co si dát pozor a proč běžným investorům do rukou nepatří

Finanční problémy skupiny Arca, ve které má své peníze i mnoho Čechů, zvýraznily rizika půjčování za údajně stálý výnos. Proč budou následovat další pády podobných firem?

E15: Čtyři miliardy v trapu. Jak (ne)investovat do firemních dluhopisů

Čeští investoři spálili od roku 2013 více než čtyři miliardy korun v prašivých korporátních dluhopisech. Ač podle odborníků nejde o tragické číslo, v příštích měsících přituhne.