O fondu

Naším cílem bylo vytvořit fond pro střední třídu investorů, který by byl alternativou přímé investice do korporátních dluhopisů. Chceme našim klientům nabídnout srovnatelný výnos s investicí do jednotlivých dluhopisů, ovšem s výrazně nižším rizikem a lepší dostupností prostředků.

Strategii fondu opíráme o naše bohaté zkušenosti, které s dluhopisy máme. Každý den se věnujeme dluhopisovému trhu už spoustu let a dokážeme nahlédnout pod marketingová hesla dluhopisových emitentů pomocí detailní analýzy jejich podnikání a majetku. Zároveň máme lepší vyjednávací pozici než drobný investor. Díky tomu nakupujeme do fondu dluhopisy za výrazně lepších podmínek.

Zakladatelé fondu

Ondřej Záruba

Hlavní investiční stratég fondu ČKD

Ondřej Záruba je přední český dluhopisový analytik, který dluhopisový trh analyzuje od roku 2009. Ondřej Záruba na finančním trhu působí od roku 2005, přičemž za tu dobu nasbíral zkušenosti s vydáváním desítek dluhopisových emisí. Jedná se o zkušeného ekonoma v oblasti real estate, obnovitelných zdrojů energie a zdravotnictví.

Martin Dočekal

Obchodní ředitel fondu ČKD

Martin Dočekal na finančním trhu působí od roku 2009, za tu dobu získal mnoho zkušeností s řízením úpisu dluhopisových emisí. Martin Dočekal je specialistou na tento proces, podílel se na přípravě dluhopisových emisí za více jak 1,3 mld. Kč.